Promítání dokumentárních filmů z festivalu Jeden svět

Jídlo, Čína, cirkusáci – Promítej i ty opět ve Vizovicích

Kdy: 8. a 9. dubna v 17 hod

Kde: Orlovna (nad kostelem)

Již po čtvrté se na orlovně uskuteční promítání dokumentů s lidsko-právní tématikou z projektu Promítej i Ty. Ve dnech 8. a 9. 4. 2017 se představí tři filmy: 10 miliard, co máte na talíři, Piráti ze Salé a Hooligan Sparrow

Úvodním tématem bude jídlo. Snímek 10 miliard, co máte na talíři je pokračování známého dokumentu Z popelnice do lednice. V rámci tohoto dne budou k dispozici fairtradové produkty z lidsko-právní organizace NaZemi. Také se můžete těšit na hosta, kterým bude místopředsedkyně zlínské pobočky Potravinové banky. Další den nabídneme marocký sociální cirkusový projekt s názvem Piráti ze Salé a kontroverzní Hooligan Sparrow, snímek o čínské aktivistce upozorňující na práva žen.

Program Promítej i Ty, vznikl v rámci festivalu Jeden svět, pořádaného Člověkem v tísni. Letošním tématem festivalu je Umění spolupráce, v tomto duchu jsme navázali spolupráci s Městskou knihovnou Josefa Čižmáře Vizovice, kde po celý duben bude k dispozici výstava – Musím být trpělivá. Fotografie doplňuje text o sportu z jiné perspektivy. Další výstavou je Poznej své boty, která bude k dispozici v prostorách orlovny.

Zadarmo čas, zadarmo zážitek. Stačí jen přijít. Těšíme se na Vás.

8/04/17hod- 10 miliard, co máte na talíři + host z Potravinové banky Zlín

9/04/17hod- Piráti ze Salé & Hooligan Sparrow