Jarní putování 2016

V sobotu 23. dubna uspořádala naše orelská jednota již 5. ročník turistické akce Jarní putování. Obdivovat krásy právě rozkvetlé přírody se vydali účastníci z Vizovic, Starého Města a Uherského Hradiště. Nachystali jsme pro dvě tratě různé náročnosti. Obě směřovaly od orlovny na Janovu horu k Janovu hradu, odkud se krátká 8 km trasa vracela zpět do Vizovic a dlouhá 14 km pokračovala dál ke Chladné studni.

Protože se akce zúčastnily především rodiny s dětmi, vydali se všichni na kratší trasu, na níž byl pro děti připraven program inspirovaný příběhem o Milosrdném Samaritánovi. Děti tak na několika stanovištích ošetřovaly a převážely raněného, připravovaly jídlo pro hladového, oblékaly nahého a poznávaly další skutky milosrdenství. Za splnění úkolu dostávaly razítka do kartičky. Zpestřením cesty pro ně určitě bylo opékání špekáčků na Janově hradu. V cíli na orlovně pak mohli všichni zhlédnout film o Milosrdném Samaritánovi. Děti byly za své snažení odměněny diplomem a oplatkou a stejně jako dospělí i dřevěnou medailí s datem letošního putování.

I když předpovědi počasí nebyly na tento den přívětivé, bylo moc hezky. Kdo se vydal putovat po vizovických horách, určitě nelitoval. Už teď se těšíme na příští ročník a doufáme, že se vydaří stejně, jako letošní.

Fotografie z akce si můžete prohlédnout v naší fotogalerii http://orel-vizovice.rajce.idnes.cz/Jarni_putovani_2016/