6. ročník Jarního putování ve Vizovicích

  

V sobotu 22. dubna uspořádala naše orelská jednota ve Vizovicích další ročník Jarního putování. Přestože předpověď počasí nebyla pro tento den příznivá, obdivovat krásy valašské přírody se vydalo 43 účastníků (z toho 21 dětí ve věku 1,5- 15 let) z Vizovic a Starého Města u Uherského Hradiště. Dorazily především rodiny s dětmi, a proto se všichni vydali na krátkou 5 km trasu, která vedla tentokrát převážně po vozíčkářské trase našeho města.

Na trase byl pro děti připraven program. Během registrace na orlovně obdržely mapu a pracovní list, pomocí něhož se vydaly společně s detektivem Orlíčkem pátrat do okolí Vizovic. Na pěti místech pak během svého putování našly plechovku s úkoly, které musely splnit. Děti tak např. hledaly klíč, který by se hodil do správného zámku, poznávaly kytičky, přiřazovaly zvířecí mláďátka k jejich maminkám, podle pranostiky určovaly nejznámějšího světce měsíce dubna a nakonec se podívaly i ke kapličce Panny Marie lurdské u sokolovny. Po celou dobu skládaly slova do tajenky. Po jejím vyluštění pak zjistily, že společně s detektivem hledaly JARO, které jako by se nám letos ztratilo.

V cíli na orlovně pak byly za své snažení odměněny diplomem, motýlkovým lízátkem, poutní knížkou Orla, aby se mohly vydat poznávat i další krásná místa naší země, a stejně jako každý rok i dřevěnou medailí s datem letošního putování. Malým i velkým jistě také přišlo vhod drobné občerstvení v podobě párku s hořčicí a chlebem.

Děkujeme všem, kteří na putování přišli, za jejich účast, nadšení i to, že se během svého putování nenechali odradit drobnými přeháňkami, a všem organizátorům za pomoc s průběhem akce. Se všemi se těšíme za rok zase na viděnou!

Alžběta Doležalová